Twórcze w relacji

Przemienić stratę w bogactwo. Artykuł w magazynie Kreda

Przemienić stratę w bogactwo. Artykuł w magazynie Kreda

Przemienić stratę w bogactwo. Artykuł w magazynie Kreda

Rok 2020 miał być dla projektu Mama i Córka- Twórcze w relacji czasem milowych kroków. Byłam gotowa skorzystać z pomocy naszych Rodziców w opiece nad najmłodszymi dziećmi, żeby mieć czas na pracę, chociaż kilka godzin w tygodniu.  Snułam również śmiałe plany wyjazdowych warsztatów dla Mam i Córek. Zaczęłam przygotowywać materiały do warsztatów online, marzyłam o tym, by je zebrać i ułożyć w książkę (bo książki kocham i z nich sama uczę się najchętniej).

W lutym, w okolicach rocznicy śmierci mojej Mamy pisałam artykuł do majowego numeru magazynu Kreda.  Było to dla mnie trochę jak terapia. Zmusiło do zadania sobie na nowo kilku pytań i udzielenia na nie odpowiedzi, pomogło podjąć decyzje co do dalszych działań w ramach projektu Mama i Córka- Twórcze w relacji. Postanowiłam działać z większą pewnością, ze skupieniem na dobru, jakie w tym projekcie widzę dla wielu kobiet i dziewczyn. Potem jednak wszystkim nam różne plany posypały się i to, co miało ruszyć, stanęło w miejscu. Ale kilka spraw potoczyło się swoim torem, między innymi w maju ukazał się w Kredzie mój artykuł Przemienić stratę w bogactwo.

 

 

Dzielę się w nim swoją historią przemieniania straty w bogactwo, opowiadam o Dwóch Mamach i o tym, jak sama dbam o relacje ze swoimi dziećmi. Dostałam wiele wiadomości od kobiet, które go przeczytały i znalazły w nim jakąś prawdę o sobie, albo wskazówkę do zastosowania w swojej macierzyńskiej codzienności.

 

 

Nie jest to może milowy krok, ale nauczyłam się doceniać nawet najmniejszy ruch do przodu. Każde spotkanie, wymianę maili, rozmowę w komentarzach pod postem  przyjmuję jak lekcje o relacjach, wykorzystuję ku wzrostowi.

A majowy numer  magazynu Kreda jest w całości poświęcony macierzyństwu. Każdy tekst to inne spojrzenie na ten temat, inny obszar kobiecych doświadczeń, inna historia. Mój artykuł znajdziesz na stronie 23. Bardzo polecam cały numer, a jeśli właśnie po raz pierwszy czytasz o magazynie, to gorąco zachęcam do zapoznania się z nim.  TUTAJ można kupić papierowy numer majowy, a TUTAJ jego wersję cyfrową.

 

 

A może już czytałaś i to właśnie dzięki Kredzie tu trafiłaś? 🙂

Z serdecznymi pozdrowieniami

Agnieszka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *