Twórcze w relacji

Moje Dlaczego?

Kim jestem i dlaczego tworzę ten projekt?

Nazywam się Agnieszka Sieńkowska.  Od ponad 11 lat dzielę się doświadczeniem twórczego życia na Makowym Polu, prowadzę warsztaty artystyczne i literackie, odkrywam wciąż na nowo radość z rąk brudnych od farb.

 

 

Jestem żoną i mamą. Od czterech lat mieszkam na wsi i próbuję założyć pełen kwiatów ogród. Z maleńkimi sukcesami, które sobie wyolbrzymiam 😉

Od ponad dwóch lat, za kulisami moich głównych życiowych i zawodowych działań, pracuję nad programem warsztatów artystyczno-rozwojowych online i offline skierowanych do Mam i Córek „Twórcze w relacji”.

 

Moje „Dlaczego?”

Chciałabym opowiedzieć Ci o jednym z powodów, dla których zdecydowałam się podjąć temat relacji Matek i Córek. To moje „Dlaczego?”, „credo” tego projektu.

Jeśli znamy się osobiście lub spotkałyśmy się już w internecie, to zapewne znasz moją historię o Dwóch Mamach. I pewnie znasz już to zdjęcie.

 

Wiesz, że dziewczynka w środku to ja, a dwie Kobiety po obu moich stronach to moje Mamy. Po prawej stronie zdjęcia Pierwsza Mama, po lewej Druga.

Utrata Pierwszej Mamy, gdy miałam niecałe 5 lat, złamała mi serce i okaleczyła duszę.

Pojawienie się w moim życiu Drugiej Mamy uratowało mnie i moją zdolność kochania.

To właśnie te dwa doświadczenia, nierozerwalnie ze sobą splecione, leżą u źródeł tego projektu. Tęsknota za Pierwszą Mamą i Wdzięczność wobec Drugiej karmią moją Odwagę, by dzielić się tą historią z innymi Kobietami.

Wiem, czego śmierć mojej Mamy pozbawiła mnie bezpowrotnie, ale też widzę, jak wiele dostałam wraz z obecnością Drugiej Mamy. I o tym chcę rozmawiać z Mamami, które chciałyby dać swoim Córkom „to, co najważniejsze”, ale nie do końca wiedzą, czym to „najważniejsze” jest. Nie myślę, że znam jedynie słuszną odpowiedź, ale ufam, że to jedna z tych właściwych. A lata przygotowań (niezupełnie nawet uświadomionych) do startu tego projektu, pracy warsztatowej z kobietami i dziewczynami, spotkań, rozmów, lektur pozwalają mi wierzyć, że nie jestem sama, jedyna z takimi doświadczeniami. Pięcioletnia Agnieszka we mnie, ta która straciła Mamę, wciąż znajduje podobne do siebie koleżanki ukryte w innych Kobietach…

Możemy się spotykać, możemy sobie pomóc, możemy przemienić nasz ból w diamenty💎 i obdarować nimi nasze Córki i wszystkich, których kochamy z całych naszych zranionych serc.

I to może się odbywać na pełnej radości i kolorów drodze Opowieści i Twórczości 🎨 Tak wierzę, do tego Ciebie i  inne, bliskie Ci Kobiety, zapraszam w tym projekcie 💚

 

Jestem…

Zostawiam poniżej jeszcze garść informacji o mnie, może będą dla Ciebie istotne w kontekście projektu „Twórcze w relacji”.  Dziękuję za Twój czas, poświęcony na lekturę!

Jestem córką, która straciła mamę w dzieciństwie, co w szczególny sposób kształtowało moje życie. Pomysł na warsztaty Mama i Córka-Twórcze w relacji jest owocem procesu żałoby, który świadomie przeszłam i domknęłam w ostatnich kilku latach oraz próbą odpowiedzi na pytanie, które często słyszałam: Jak udaje mi się budować dobre życie mimo rysy, którą była śmierć Mamy?

Jestem przybraną córką Drugiej Mamy i wiem jak to jest nawiązywać relację z inną niż Matka kobietą. Wiem, co dostałam wraz z jej obecnością w moim życiu.

Jestem matką dwóch córek i znam obawy, tęsknoty i pragnienia jakie noszą w sobie mamy dziewczynek.

Jestem też mamą dwóch synów i podzielam pogląd-przeczucie wielu matek, że być mamą córki, to trochę co innego, niż być mamą syna.

Jestem polonistką, autorką tekstów i scenariuszy i czytelniczką oraz pasjonatką kobiecych opowieści. Zebrałam te najważniejsze dla mnie, by przekazać je kiedyś swoim córkom, a w warsztatach Twórcze w relacji chcę się nimi podzielić także z innymi kobietami, które potrzebują poczucia kobiecej wspólnoty.

Jestem autorką programów warsztatów literackich i twórczego pisania, podczas których pomagam Uczestniczkom wydobywać z serca i snuć ich Opowieści.

Jestem artystką z legitymacją do tworzenia, jaką jest Pasja i Potrzeba, którym dałam dojść do głosu. Wierzę, że twórczość leży w naszej naturze i każdy kto tylko tego chce, może wyrażać siebie przez sztukę. Przed kilkoma laty odkryłam dla siebie collage, mixed-media art oraz scrapbooking i uczę ich na swoich warsztatach.

Jako instruktorka warsztatów artystycznych odkryłam, że twórczość jest drogą, na której możemy spotykać się, obdarowywać i inspirować do jeszcze piękniejszego życia w zwyczajności każdego dnia. I że radość wspólnego tworzenia jest jak woda i światło dla naszych relacji.